Ok so im just testing out if its worth buying ribbon cable at 1.00$ a lb from my yard and thought to share.

Gold connectors-1$
insulation 3- .30$



Bought 10 pounds for 10 bucks

lets see if its worth it.

Shipping is paid thanks to Jack at Retrocycle.