Still getting .07 a LB here. I have to drive about 50 miles round trip, or I get .04 a lb for the yard 7 miles from my house. The price difference is worth it for me. I've also pretty much stopped curb shopping as it's not really that sustainable for me anymore. I let the scrap come to me and I'm a lot more focused on making connections rather than wasting gas driving around for scrap that may or may not be there.
Bookmarks